Blog
W jakim celu stosuje się farby regeneracyjne do felg?
Porządne aluminiowe lub stalowe felgi mogą znacznie wpłynąć na wygląd samochodu. Jak wszystko jednak, tak i one ulegają wyeksploatowaniu i po czasie, gdy widoczne stają się ślady użytkowania estetyka może się obniżyć. Na szczęście nie oznacza to, że należy nabywać nowy komplet felg. Istnieją metody pozwalające przywrócić je do stanu zbliżonego do pierwotnego.
Czym różnią się felgi stalowe od aluminiowych?
Wybór lepszego rodzaju felg jest od długiego czasu kwestią, o którą spiera się mnóstwo kierowców. Przytaczanych jest sporo różnych argumentów, dotyczących wyglądu, trwałości czy masy własnej felg. Obecnie coraz więcej kierowców decyduje się na zakup felg aluminiowych. Wykonane z lekkich stopów, prezentują się naprawdę estetycznie i charakteryzują się trwałością. Nie zmienia to faktu, że felgi stalowe również mają swoje zalety i nadal można spotkać je stosunkowo często.
Jakie jest prawidłowe ciśnienie w oponach?
Mało kto zdaje sobie sprawę, że prawidłowe ciśnienie w oponach jest czynnikiem, który nie tylko znacząco wpływa na komfort jazdy, ale również na bezpieczeństwo podróży i stan techniczny opon. Co ciekawe, statystycznie co piąty wypadek spowodowany złym stanem technicznym samochodu związany jest z problemami z układem kierowniczym i oponami. Jeżdżenie na źle napompowanych oponach może obniżyć osiągi pojazdu lub doprowadzić do jego uszkodzenia.
Etapy regeneracji zacisków hamulcowych
Zaciski hamulcowe są jednym z ważniejszych elementów całego układu hamulcowego. Znajdują się na zwrotnicy koła, a dokładniej - są do niej przymocowane. Podczas aktywności pojazdu wytwarzana jest w nich energia, dzięki której możliwe jest wysunięcie tłoczka i dopchnięcie go do obu stron klocków hamulcowych. Bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem zależy więc bezpośrednio od poprawnego działania m.in. właśnie tego elementu.
Co robić, gdy złapało się gumę?
Większość kierowców chociaż raz w życiu złapała gumę. W wielu przypadkach jest to spowodowane zalegającym na drodze szkłem bądź metalowymi elementami, które z łatwością przebijają oponę. Niezależnie od tego, czy mieliśmy już w życiu taką sytuację, powinniśmy wiedzieć jak się zachować. Wbrew pozorom przebicie opony w trasie jest znacznie mniej uciążliwe niż złapanie gumy w centrum miasta. Jako że nie można jechać z przebitą oponą, należy jak najszybciej znaleźć ustronne miejsce, co w przypadku poruszania się po mieście nie jest zadaniem prostym.
Zasady prawidłowego przechowywania opon
Opony są jednym z elementów pojazdu, których stan ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy i pasażerów. Ich stan powinien być na bieżąco monitorowany, a stare opony wymienione na nowe. Duży wpływ na ich stan ma sposób przechowywania. Dzięki prawidłowemu przechowywaniu opon ich stan nie pogarsza się. Niewłaściwe składowanie może skutkować uszkodzeniem ich powierzchni, przez co nie będą nadawały się do ponownego użytku.
Serwisowanie opon - wszystko, co powienieneś o tym wiedzieć
Serwisowanie w najprostszym ujęciu opiewa o naprawę i kontrolę przydatności opon do jazdy. Przez to, że pracują za każdym razem, gdy jeździ się samochodem wyjątkowo mocno narażone są na usterki i zużycie. Dodatkowo przez to, że stanowią podstawę pojazdu oraz są w ciągłym połączeniu z podłożem są szczególnie wyeksponowane, a to skutkuje często uszkodzeniami. Przez to właśnie wulkanizatorzy przez cały rok mają ręce pełne roboty. Szczególnie, że kierowcy zdają się niekiedy zapominać, że opony nie są nieśmiertelne i nie należy używać ich zbyt długo. Właściciele samochodów zwracają się do nich z prośbą o serwis opon m.in. z dziurą, zużytym bieżnikiem lub źle wyważoną oponą. Niekiedy zdarza się, że opona zużywa się nierównomiernie. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka, a za najpopularniejsze uważa się m.in. skrzywioną felgę, nieodpowiednio ustawione zawieszenie pojazdu czy zbyt niskie lub wysokie ciśnienie wewnątrz koła. Ocenę źródła takiego problemu określa się dzięki komputerowym narzędziom diagnostycznym.
O czym mówi bieżnik opony?
Bieżnik w oponach jest elementem budowy, który ma największy wpływ na cechy użytkowe danych opon. Jego głębokość oraz kształt może nam wiele powiedzieć. Dzięki określeniu głębokości bieżnika można również łatwo określić poziom zużycia opon. Zwiększa przyczepność, ale również poprawia odporność opon na wszelkiego rodzaju uszkodzenia związane ze zniszczoną nawierzchnią drogi czy elementami, które mogą przebić oponę.
Czytaj więcej: Jak nadać drugie życie felgom samochodowym?
Jak nadać drugie życie felgom samochodowym?
Felgi są elementem bardzo często ukazującym charakter właściciela. Różne kształty i kolory felg przyciągają wzrok i zwracają uwagę na dany pojazd. Jednak podobnie jak inne elementy pojazdów, felgi z czasem niszczeją i tracą swoje właściwości. Duży wpływ na ich stan mają warunki atmosferyczne i stan dróg, po jakich jeździmy. Kamienie, dziury i śnieżna masa zalegające na asfalcie mają bardzo duży wpływ na przyspieszone niszczenie felg.
Na czym polega regeneracja felg?
Posiadanie własnego samochodu to duża wygoda i możliwość niezależnego przemieszczania się. Jednak oznacza to także pewne obowiązki. Praktyka pokazuje, że aby zachować dobry stan techniczny naszego pojazdu, niezbędne jest systematyczne sprawdzanie poszczególnych jego części oraz dokonywanie niezbędnych napraw. Jednym z elementów narażonych na uszkodzenia są felgi. Co możemy zrobić, by zadbać o ich wygląd i stan? Z pomocą przychodzi nam proces profesjonalnej renowacji, który pozwala odzyskać ich dawną jakość. Jednak w jakich sytuacjach renowacja jest konieczna? I jak przebiega? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.